Tu dowiesz się więcej

Gimnastyka sportowa

Gimnastyka sportowa to nie jest sport jak każdy inny, tutaj trzeba być przygotowanym ponad wszelką miarę i przede wszystkim trenować dzień w dzień, trzeba przekraczać bariery które będą blokować nasz rozwój oraz należy pokonywać lęki, które w między czasie się pojawią i będą nam przeszkadzać. Jako ktoś kto trenuje taki sport musisz o siebie dbać, trzymać linie czyli jeść regularnie posiłki i nie jeść niezdrowo chyba że potem nie chcesz się ruszyć, wzmacniać mięśnie nawet samemu w domu przed treningiem, istnieje wiele ćwiczeń, które to ułatwią. Należy słuchać rad trenera, ale również siebie samego, w końcu w tym sporcie nie zawsze jest miejsce na błędy.

Czym jest gimnastyka sportowa

Gimnastyka sportowa to nie sport jak każdy inny albowiem mamy tu 8 przyrządów na których musimy stopniowo opanowywać umiejętności i iść dalej z postępem, przyrządy to między innymi: kółka gimnastyczne, poręcze, drążek, mata do ćwiczeń, kozioł, kozioł z łękami, równoważnie oraz poręcze asymetryczne (na tych zamiast na drążku ćwiczą dziewczyny) Na każdy z tych przyrządów przypada duża seria ćwiczeń które trzeba opanować. Co jakiś czas organizowane są zawody na których najważniejsze co robimy to sprawdzamy siebie, bowiem im szybciej zrozumiemy, że to nie tylko rywalizacja ale również świetna zabawa tym będzie nam się lepiej ćwiczyło i będziemy dalej kontynuować gimnastyke. Zawody organizowane są w różnych halach sportowych, które są zaopatrzone w potrzebne przyrządy, jeżeli jakiegoś brakuje to jakiś klub na pewno załatwi coś od siebie.

Kwestia chęci i zaangażowania

Tak. Właśnie tego potrzeba wam aby móc osiągnąć sukces, chęci bo bez nich nie zrobicie postępów oraz zaangażowanie bo nikt za was ich również nie zrobi. Pamiętajcie, nie ma nic złego w tym, że trener krzyczy na treningach, w końcu jest trenerem i chce dla was jak najlepiej, a w ten sposób was motywuje do działania. Słysząc okrzyki w waszą stronę staracie się zrobić coś dużo lepiej aby utrzeć nosa trenerowi a potem macie ucieche bo umiecie coś nowego. Kolejna najważniejsza rzecz w tym sporcie to nigdy się nie poddawać, niezależnie co nam nie wychodzi, jeżeli będziemy cały czas to ćwiczyć w końcu to zrobimy i będziemy nawet jeszcze bardziej zadowoleni z postępu.